kay
10 فروردین 1402 - 15:17

رسیدگی به ۲۰۷ درخواست در دیدار مردمی مسئولان قضائی البرز

کرج- ۲۰۷ درخواست مردمی در نخستین دیدار مردمی رئیس کل و مدیران دادگستری کل استان البرز در سال جدید مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نخستین دیدار مردمی رئیس کل و مدیران دادگستری کل استان البرز در سال جدید به ۲۰۷ درخواست مردمی در مسجد جامع حسین آباد مهر شهر کرج رسیدگی شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز در حاشیه این دیدار مردمی که با حضور اعضای مدیران استانی و همچنین مدیران قضائی شهرستان کرج برگزار شد، بیان کرد: رئیس قوه قضائیه در اولین جلسه مشترک شورای عالی قوه قضائیه با شورای قضائی استان‌ها در سال ۱۴۰۲ در روز دوشنبه هفته جاری، همانند سال قبل به حضور مسئولان قضائی در میان مردم به خصوص استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان و حضور در مساجد و دیدار با مردم و رفع مشکلات قضائی آنها تاکید کردند، به همین جهت اولین دیدار مردمی مسئولان دادگستری کل استان البرز در سال جاری و در ماه مبارک رمضان در یکی از مساجد کرج برگزار شد.

وی با تبیین برخی از اولویت‌های دادگستری کل استان البرز در سال جاری تصریح کرد: مجموعه قضائی استان البرز در سال گذشته از استان‌های برتر در زمینه بررسی و رسیدگی به درخواست‌های مردمی و پاسخگویی به آن بوده که به همین جهت مورد تقدیر رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه نیز قرار گرفت.

حسین فاضلی هریکندی افزود: دادگستری کل استان، قطعاً در زمینه ارائه خدمت به مردم استان، موفقیت کسب شده را به عنوان هدف و نقطه پایان تعالی برای خود در نظر نخواهد گرفت و ارائه خدمات بیشتر را مورد پیگیری قرار خواهد داد؛ بدین منظور در سال جاری یکی از اولویت‌های دادگستری کل استان، حضور مستمر و بیشتر مسئولان قضائی استان در بین مردم خواهد بود.

وی کاهش اطاله دادرسی، کاهش پرونده‌های مسن، تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی را بخشی دیگر از این اولویت‌ها برشمرد و در خصوص محورهایی که بیشترین فراوانی را در دیدار اخیر توسط مردم مورد طرح قرار گرفت، بیان کرد: در این دیدار عمده درخواست‌ها در خصوص تسریع در رسیدگی و صدور حکم، نحوه اجرای احکام حقوقی و کیفری، ادعای خلاف شرع بین احکام موضوع ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری و تعدادی گزارش و درخواست مربوط به دستگاه‌های اجرایی و عمومی بود که دستورات مقتضی در این خصوص صادر شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1117888